Filtrele

Havan

Havan ile ilgili açıklama yapmadan önce havan nedir? Bu konuya açıklık getirelim; havan içinde sarımsak, çeşitli baharat ürünleri veya fındık, ceviz gibi kuruyemişleri küçük parçalara ayırmaya yarayan diğer bir tabirle ezme-dövme amacına hizmet eden farklı türden materyallerden üretilmiş çukur bir araç-gereçtir. Evlerin yanı sıra kafe, lokanta, restoran, otel vb. işletmelerin olmazsa olmaz parçalarından olan havanlar pratik kullanımlarıyla yemeklerin ve atıştırmalıkların lezzetini arttıran çeşitli ürünleri küçük parçalara ayırarak bütüne uyumlu hale getirir. Bir anlığına hayatınızda sarmısak ezici olmadığını düşünün; böyle bir durumda bıçak yardımıyla kesme işlemi yapmanız gerekecektir ve istemeseniz de büyük parçalar yemek içinde konumlanacaktır.

Evlerde genel olarak bir tane havan bulunurken eğer bir işletme sahibiyseniz birden çok ihtiyaç doğacaktır. Bu kapsamda toptan havan fiyatları size ekonomik olarak daha iyi bir tasarruf sağlar. En Ucuz Toptan olarak sitemizde yer alan toptan havan ve toptan sarımsak ezici ürünlerini inceleyebilir ihtiyacınız olan ürünü sipariş verebilirsiniz. 

Devamını Oku

Havan Çeşitleri

Mutfaklarda sıklıkla kullanılan malzemelerden biri de havanlar olmaktadır. Sıklıkla tercih edilen bir ürün olması, üretim malzemesi ve tasarımları konusunda geniş bir çeşitlilik oluşturmaktadır. Bu kapsamda genellikle ahşap ve metal havanlar öne çıkıyor olsa da bunların yanı sıra birçok model ve seçenek, gıdaların ezimesi ve küçük parçalara ayrılmasında önemli rol oynar. Havanların ne işe yaradığı ve ürüne dair genel bir bilgi verdikten sonra şimdi de havan çeşitleri nelerdir bu konuyu maddelendirelim;

 • Ahşap havan küçük, orta, büyük boy
 • Tokmaklı havan
 • Mermer havan 
 • Pirinc havan 
 • Bambu havan 
 • Celik havan 
 • Granit havan
 • Demir havan 
 • Taş havan
 • Plastik havan
 • Krom havan
 • Porselen havan

Havan Kullanım Alanları ve Avantajları

Havanların kullanım alanlarının en başında evler gelmektedir. Sıcacık evlerde yapılan içleri ısıtan yemekler, huzurlu davetlere zemin hazırlamaktadır. Diğer yandan çeşitli işletmelerde de ‘’Otel, kafe, lokanta, restoran vb.’’ havanlar en elzem mutfak gereçlerindendir. Peki havan kullanmanın avantajı nedir? Havan kullanmak öncelikle ürünleri en küçük forma dönüştürmeye yararken aynı zamanda vakitten de tasarruf sağlayacaktır. Evet belki 5 dk içinde havanda dövdüğünüz bir cevizi elinizle kırarak veya keserek de aynı forma getirebilirsiniz fakat bu zaman zarfı çok daha fazla olacaktır.

Tavsiye: Tuzluk Biberlik

Havan Nasıl ve Neden Kullanılır?

Havan nasıl kullanılır sorusunun tek cümlelik bir açıklaması olacaktır; ezmek istediğiniz ürünü havan haznesine yerleştirin ve tokmağı yardımıyla üzerine küçük vuruşlar yapın. Havan kullanımı esnasında hazne içi kaygan bir yapıya bürünebilir bunu önlemek için tabana birkaç parça tuz eklemek bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Aşağıda havan neden kullanılır hususunda maddelendirmeler yapılmıştır;

 • Havanların kullanılma oranının en yüksek olduğu ürünler arasında sarımsak gelmektedir. Sarımsaksız bir yemek düşünülemez; gerek sağlık açısında gerek verdiği aroması neticesinde hemen hemen her yemeğin vazgeçilmez paydaşlarındandır. 
 • Kış aylarının vazgeçilmez içeceklerinden olan bitki çayları... Çoğu zaman hazır paketlerde tek kullanımlık olarak satın alınsa da bazı tüketiciler çeşitli bitki kurularını kendileri temin edip ezerek bir karışım hazırlamayı daha uygun görmektedir. Bu kapsamda havanlar devreye giren en önemli yardımcılardandır.

Havan Özellikleri ve Boyutları 

Havanların özellikleri konusunda çok fazla bir farklılık olmamakla birlikte bazı özellikler şunlardır; havanın hazne yapısının büyüklüğü, üretim materyali, ağırlığı, kırılmaz yapısı, temizlenebilme kolaylığı, sağlığa etkisi gibi. Havan boyutları ise kullanım amacına göre değişmektedir eğer küçük tencerelerde yemekler hazırlayacaksanız küçük boy havan sahibi olmak daha makul olacaktır. Tam tersine lokanta gibi işletmelerde çok sayıda müşteriye yemek hazırlıyorsanız büyük boy havan satın almak icap edecektir.

Tavsiye: Toptan Kavanoz

Havan Fiyatları

İstediğiniz özellikte bir havan seçtiyseniz şimdi de havan fiyatları konusuna açıklık getirelim; bir havanın fiyatı üretilen materyalın çeşidine, kalitesine, markasına, boyutuna göre değişebilmektedir. Ayrıca toptan alımlar da bu fiyatı etkileyen etkenler arasındadır. Eğer çok sayıda havana ihtiyacınız var ise toptan sarımsak ezici alarak daha ekonomik bir seçim yapabilirsiniz. Boyut olarak ise büyük boy havan fiyatları küçüklere nazaran biraz daha pahalı olabilmektedir. Ahşap havan fiyatları ise sağlık açısından daha elverişli gösterildiği için daha çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Gönderim Süresi: 1-7 İş Günü Marka: Alezy
Havan Sarımsak Ezici - Ahşap Havan 16 cm | ID4614 | Ev ve Mutfak Ürünleri Havan Sarımsak Ezici - Ahşap Havan Çizgi Desenli - Yiyecekleri daha..
₺75,00
Vergiler Hariç:₺75,00
Sepete Ekle
Gönderim Süresi: 1-7 İş Günü Marka: Yelmen Plastik
Dolly Y-033 Sarımsak Ezeceği | ID4789| Kafe ve Restoran ÜrünleriDolly Sarımsak Ezeceği - Evde, kafede, restorantta, otelde, ihtiyacınız olduğu..
₺35,00
Vergiler Hariç:₺35,00
Gönderim Süresi: 1-7 İş Günü Marka: Alezy
Ahşap Havan Orta Boy | ID1838 | Ev ve Mutfak ÜrünleriEv Gereçleri - Ofis, Ev, Kafe, Restaurant gibi mekanlarda kullanabileceğiniz kaliteli ahşap havan..
₺90,00
Vergiler Hariç:₺90,00
Gönderim Süresi: 1-7 İş Günü Marka: Alezy
Ahşap Havan Büyük Boy | ID1837 | Ev ve Mutfak ÜrünleriEv Gereçleri - Ofis, Ev, Kafe, Restaurant gibi mekanlarda kullanabileceğiniz kaliteli ahşap hava..
₺100,00
Vergiler Hariç:₺100,00
Gösterilen: 1 ile 4 arası, toplam: 4 (1 Sayfa)
Ürün Filtrele